KRİSTAL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
image
image

Sıkça Sorulanlar

image
TERAPİSTİMLE KONUŞTUKLARIM GİZLİ KALIR MI?

Terapi süreci gizlilik esasına dayanır. Danışan onay verirse istediği kişilerle sınırlı bilgi paylaşımı yapılabilir. Gizliliğin ihlal edilebileceği yasal hususlar vardır. Danışan kendisine veya bir başkasına zarar verecekse, önce danışan bilgilendirilir sonra yetkili kişilere bilgi verilir.Oyun terapisi yapılan çocukların ebeveynleriyle bilgi paylaşımı yapılabilmektedir. 

BİR SEANS NE KADAR SÜRER?

Bireysel Terapi süresi 50 dakikadır. Oyun Terapisi süresi 50 dakikadır. Aile ve Çift Terapisi 90-120 dakika sürmektedir. 

SEANSLAR NE SIKLIKLA YAPILMALIDIR?

Genellikle haftada bir seans önerilmektedir. Danışanın ihtiyacı ve istekleri doğrultusunda haftada iki seans, iki haftada bir seans, on günde bir seans, ayda bir seans olarak düzenlenebilmektedir. 

TERAPİYE İHTİYACIM VAR MI?

Duygu ve düşünceleriniz sizi rahatsız ediyor, insanlarla ilişkinizi etkiliyor, yaşantınızı olumsuz etkiliyorsa bir şeyler yolunda gitmiyor ve sizi zorluyor gibi görünüyor. Bu süreci sizi tarafsız bir şekilde dinleyip profesyonel destek sunan birisiyle geçirmek en sağlıklı tercih olacaktır.

NASIL RANDEVU ALABİLİRİM?

0507 175 7128 numaralı telefon hattından arayarak veya mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Sizin ve seçtiğiniz terapistin uygunluğuna göre randevu oluşturulacaktır. Telefonda terapistlerimiz ile görüşüp doğrudan ücretsiz ön görüşme gerçekleştirebilirsiniz. 

ONLİNE TERAPİ NASIL YAPILIR?

Whatsapp, Zoom, Skype vb uygulamalar üzerinden sesli veya görüntülü olarak yapılmaktadır. 0507 175 7128 – 0850 474 7356 numaralı telefon hatlarından arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Neden psikoloğa ihtiyacım var?

Yaşanılan problemleri elbette kendimiz çözebiliriz. Zaman zaman çözülmüyor olması da son derece anlaşılır. Alışkın olduğumuz bakış açılarıyla bakmak içinde bulunduğumuz durumun çözülmemesine sebep olmuş olabilir ya da başka sebepler kaynaklık ediyordur. Bir uzman psikolojik danışman veya uzman psikolog bu durumda size, alışkın olduğunuz düşüncelerin dışına çıkmak ve sınırlarınızı zorlamak için rehber olacaktır.

Terapistin cinsiyeti önemli mi?

Yaşanılan sorunla ilgili destek alacağınız uzmanın cinsiyetiyle ilgili tercih yapmak anlaşılır bir durum ancak bu tercih, aldığınız terapi hizmetinin kalitesini etkilemeyecektir. Kendinizi nasıl daha rahat hissedeceğinizi düşünüyorsanız o tercihi yapmakta özgürsünüz. Terapide cinsiyet, din, ırk gibi ayrımlar yoktur. Etik çerçeve içerisinde çalışan bir uzmanın terapi koltuğuna her insan gibi sizler de davetlisiniz.

image